Tatra pokonana

KS Winnica 3:0 Tatra Krzeniów (1:0)

Bramki: 2x Tomek Malicki, 1x Konrad Myjak

KS Winnica : Korytkowski Piotr, Hałas Piotr (Stojanowski Rafał), Szwedo Krzysztof, Szymaniuk Sławomir, Wanielista Mateusz, Jakub Śnieżek, Krzymowski Daniel, Malesza Kamil, Wiśnowski Mateusz (Mateusz Marczukiewicz), Bojko Adam (Dawid Olech) i Tomek Malicki (Konrad Myjak).

W niedzielne południe na boisku w Winnicy rozegrany został mecz ligowy w ramach 21 kolejki klasy B. Miejscowy KS pokonał Tatrę Krzeniów 3:0 utrzymując tym samym punktową stratę do lidera. Podopieczni Kazimierza Melskiego bardzo dobrze weszli w mecz, gdyż już w 6 minucie spotkania zbiegający ze skrzydła Tomasz Malicki, pokonał bramkarza przyjezdnych. Gra KSuu wyglądała bardzo dobrze ponieważ, seria podań i gra kombinacyjna sprawiała, że tworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji po której powinny paść bramki jednak brakowało skuteczności lub akcja była przerywana ze względu na pozycję spaloną. Tatra upatrywała swojej szansy m.in strzałami zza pola karnego jednak na posterunku zawsze był Korytkowski Piotr. Po nieudanych próbach tempo spotkania nieco zwolniło i do przerwy nic się nie wydarzyło.

Druga połowa to niemal kontynuacja końcówki pierwszej części spotkania, mało sytuacji i walka w środku pola o każdą piłkę. Z każdą minutą wkradała się nerwowość, gdyż nie potrafiliśmy zmusić bramkarza Tatry do bardziej wymagającej interwencji. Dopiero w 60 minucie spotkania,  ponownie Tomasz Malicki urwał się defensywie gości i w sytuacji sam na sam oddał mocny strzał po ziemi nie dając goalkeeperowi szans na pewną interwencję. Bramka na 2:0 pozwoliła nieco odetchnąć drużynie a trener Kazimierz Melski mógł posłać do rozgrzewki wszystkich zawodników rezerwowych. KS pewnie rozbijał ataki przyjezdnych oraz miał również swoje okazje na podwyższenie rezultatu jednak brakowało ostatniego elementu, czasami wyglądało to tak jakbyśmy chcieli wejść z piłką do bramki. Na boisku zameldowała się rezerwa, najlepsze wejście zanotował Konrad Myjak, któremu wystarczyło kilka minut i jedna okazja pod bramką rywala aby ustanowić wynik spotkania.

Zakończenie rundy wiosennej będzie miało miejsce w Sokołowcu, natomiast hitem 22 kolejki będzie mecz między rezerwami Górnika a Orłem Wojcieszyn. Faworytem w tym spotkaniu będzie drużyna ze Złotoryi, która musi wygrać aby zakończyć sezon na pierwszym miejscu. Remis lub porażka spowoduje, że w przypadku zwycięstwa KS-u nad Sokołowcem, Winnica wskoczy na pierwsze miejsce. Co z Wojcieszynem? Czy będzie w stanie pokrzyżować plany Górnikowi? To już zależy od nich gdyż grają o przysłowiową pietruszkę, jeśli już myślą o kolejnym sezonie to wynik czwartkowego meczu jest znany.

KS Winnica 2:0 Górnik II Złotoryja (1:0) Bramki: 1x Kamil Malesza oraz Krzysiek Malicki KS Winnica : Korytkowski Piotr, Hałas Piotr, Szwedo Krzysztof, Szymaniuk Sławomir, Wanielista Mateusz (Kołodziej Maciej) Jakub Śnieżek, Krzymowski Daniel, Malesza Kamil, Wiśnowski Mateusz, Bojko Adam (Dawid Olech) i Krzysiek Malicki (Mateusz Marczukiewicz). (http://winnica.futbolowo.pl)