Wraca piłkarska wiosna!

Zapowiedź

Orzeł Mikołajowice – KS Winnica

Już w najbliższy weekend przedstawiciele piłkarskich niższych lig wybiegną na murawę inaugurując tym samym zmagania rundy wiosennej w rozgrywkach OZPN Klasy O i A. W II grupie legnickiej A-klasy, 16 kolejka rozpocznie się już w sobotę, gdzie Park Targoszyn na własnym boisku będzie podejmował drużynę z Granowic. Podobnie jak reszta drużyn, KS Winnica swój mecz rozegra w niedzielę, udając się na wyjazdowe spotkanie do Mikołajowic. Miejscowy Orzeł zajmuje obecnie 11 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 17 punktów, 30 bramkami zdobytymi oraz 32 straconymi. Ostatni pojedynek w Winnicy między obiema drużynami zakończył się rezultatem remisowym 2:2 a łupem bramkowym podzielili się Kamil Malesza oraz Sławek Szymaniuk.

Drużyna z gminy Krotoszyce bardzo dobrze przepracowali okres przygotowawczy, ponieważ na treningach średnio było 14 osób a ponadto wszystkie sparingi zakończyły się zwycięstwami KS-u. Dodatkowo rozegrana została jeszcze jedna gra kontrola, gdzie podopieczni Kazimierza Melskiego wręcz znokautowali drużynę Nowej Wsi Złotoryjskiej aplikując jej 15 bramek tracąc przy tym jedną. Prognostyk na ligę jest bardzo obiecujący, jednakże czeka nas ciężkie zadanie gdyż jest to mecz wyjazdowy z drużyną, która będzie chciała zdobyć komplet oczek. Trener będzie miał do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników, jedyną niewiadomą jest obecność Tomka Malickiego, który w ostatnim spotkaniu doznał urazu kostki. Mamy nadzieje, że będziemy walczyć tylko z przeciwnikiem a nie dodatkowo z naturalną murawą, ponieważ przez ostatnie dwa miesiące trenowaliśmy głównie na sztucznych płytach.