Mewa wypunktowała KS

KS Winnica 1:6 Mewa Kunice (0:3)

Bramka dla KSu - 1:3 Tomek Malicki (46 minuta)

W sobotnie popołudnie podopieczni Kazimierza Melskiego zainaugurowali 2 kolejkę drugiej grupy legnickiej A-klasy. Niestety zespół z gminy Krotoszyce doznał bolesnej porażki ulegając rywalowi aż 1:6.

W pierwszych minutach KS narzucał swój styl gry jednak zbyt głębokie wycofanie się do defensywy spowodowało, że Mewa grała tak jak chciała a my więcej biegaliśmy za piłką. Niestety ale pierwsze uderzenie na bramkę Korytkowskiego zakończyło się utratą bramki. Błyskawiczna kontra, 2 podania, dośrodkowanie i Kanas nie daje najmniejszych szans na obronienie strzału z woleja, który od słupka wpada do bramki. Dalsza część pierwszej połowy była pod dyktando Mewy, która udokumentowała to 2 bramkami w pierwszych 45 minutach

W drugiej połowie KS ruszył odważniej do ataku i już w 46 minucie spotkania padła bramka 1:3 dzięki Tomkowi Malickiemu, który wykorzystał podanie Jakuba Śnieżka. Trzy podania rozmontowały defensywę Mewy, a Tomek będąc w dogodnej sytuacji posłał piłkę między nogami bramkarza do bramki. W 48 minucie meczu dogranie z rzutu wolnego Jakuba Śnieżka wykorzystał Mateusz Wanielista uderzając piłkę prosto pod poprzeczkę jednak spóźniony boczny arbiter podniósł chorągiewkę sygnalizując pozycje spaloną. U zawodników KSu pojawiła się sportowa złość jednak nie potrafiliśmy przełożyć tego na murawę i w konsekwencji rywal zaaplikował nam 3 bramki.

Gdyby bramka na 2:3 została uznana scenariusz tego spotkania byłby inny, jednak to już się wydarzyło i nie możemy tego rozpamiętywać. Otrzymaliśmy lekcję futbolu od zespołu, który walczy o awans do wyżej klasy rozgrywkowej, Mewie bez wątpienia należą się trzy punkty gdyż byli zespołem konkretniejszym i wykorzystywali niemal wszystko co mieli. My na pewno się nie załamujemy,trenujemy i dalej gramy bo liga na tym meczu się nie kończy. Ciekawostką jest to, że Kunice przerwały serię meczów bez porażki KSu. W oficjalnych rozgrywkach OZPNu klub z gminy Krotoszyce, ostatni raz przegrał  21 października 2017 roku ulegając Tatrze Krzeniów. Szkoda, że ta passa została przerwana, jednak za tydzień mamy okazję do zdobycia pierwszych 3 punktów!