Wysokie zwycięstwo w pierwszym sparingu

KS Winnica 4:0 Wilkowianka Wilków (1:0)

Bramki dla KS-u zdobyli: Grzegorz Osmulski, Filip Górski, Krzysztof Malicki oraz Jakub Śnieżek.

Wyjściowa 11

Ponadto zagrali: Adam Bojko oraz Paweł Sobol.

Podopieczni Kazimierza Melskiego rozegrali pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej a naszym rywalem była Wilkowianka Wilków. Drużyny miały już okazje do konfrontacji rok temu, wówczas górą był KS, który wygrał 6:2.

Obie ekipy rozpoczęły spotkanie bardzo odważnie tworząc akcje na zdobycie bramki, jednakże bramkarze nie byli zbytnio zmuszani do interwencji. Dopiero w okolicach 20 minuty padła pierwsza bramka, Grzegorz Osmulski wykorzystał wyjście bramkarza na 16 metr i sprytnym strzałem posłał futbolówkę do pustej bramki. W dalszych minutach Winnica tworzyła sobie dogodne sytuacje jednak strzały minimalnie mijały bramkę rywala. Tuż przed przerwą najlepszą okazję na podwyższenie rezultatu miał Jakub Śnieżek, jednak nasz kapitan zdecydował się na strzał o jedno tempo za późno przez co utrudnił sobie zadanie a bramkarz Wilkowianki bez problemów obronił uderzenie. Druga połowa rozpoczęła się dla naszej drużyny bardzo dobrze za sprawą Filipa Górskiego, który bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego umieścił futbolówkę w samym oknie. Goście próbowali odpowiedzieć jednak bardzo spisywała się linia pomocy i obrony przerywając większość akcji w środkowej strefie boiska. Tuż przed ostatnim gwizdkiem padły dwie gole z gry a łupem bramkowym podzielili się Krzysztof Malicki oraz Jakub Śnieżek.

Trener Kazimierz Melski był bardzo zadowolony z pierwszej gry kontrolnej, ponieważ zawodnicy głównie mieli to spotkanie wybiegać oraz poczuć piłkę. Mimo tego, że treningi mieliśmy na hali i siłowni drużyna dobrze funkcjonowało na tym etapie przygotowań. Wynik spotkania był sprawą drugorzędną jednakże zwycięstwo bardzo cieszy i podziała bardzo mobilizująco do dalszej ciężkiej pracy.

KS Winnica 2:0 Dąb Stowarzyszenie Siedliska (1:0) Bramki dla KS-u zdobyliKS Winnica 2:0 Dąb Stowarzyszenie Siedliska (1:0) Bramki dla KS-u zdobyli: (http://winnica.futbolowo.pl)