Zwycięstwo z Nowym Kościołem

KS Winnica 4:0 LZS Nowy Kościół (1:0)

W sobotnie popołudnie na boisku sportowym w Winnicy rozegrany został kolejny sparing w ramach okresu przygotowawczego. Podopieczni Kazimierza Melskiego pokonali 4:0 zespół z Nowego Kościoła, który występuje na co dzień w A-klasie a łupem brakowym podzielili się: 2x Tomek Malicki, Kamil Malesza oraz Jakub Śnieżek.

Pierwsza połowa spotkania była bez większych emocji gdyż oba zespoły grały piłką stopniowo zdobywając przewagę na terenie rywala. Więcej okazji na zdobycie bramki stworzył sobie miejscowy KS, jednak zawodnicy nie byli w stanie potwierdzić tego bramką. Nowy Kościół starał się więcej grać skrzydłami ale u gości również zawodziła skuteczność. Tuż przed przerwą wysoki pressing wymusił błąd na defensywie LZSu, który bardzo dobrze wykorzystał Tomek Malicki umieszczając piłkę w sieci.

Druga połowa była znacznie ciekawsza gdyż obie ekipy zaczęły grać odważniej a bramkarze zostali zmuszani do interwencji. Znacznie konkretniejszy był klub z gminy Krotoszyce, ponieważ środkowy pomocnik Kamil Malesza podwyższył prowadzenie na 2:0. Nowy Kościół próbował odpowiedzieć na utraconą bramkę jednak Piotr Korytkowski bez większych problemów radził sobie z zagrożeniem ze strony gości. Winnica również odpowiadała strzałami m. in. Bojka, Śnieżka, Maleszy czy Szweda jednak bramka padła dopiero po strzale Tomasza Malickiego. W okolicach 80 minuty groźny kontratak LZS zakończył się rzutem wolnym w okolicach 20 metra od naszej bramki. Strzał z rzutu wolnego był bardzo sprytny jednak na linii bramkowej pewnie interweniował Korytkowski  parując piłkę do boku. Wynik spotkania w ostatniej akcji meczowej ustalił Jakub Śnieżek, który wykorzystał dogranie zawodnika testowanego.

Na pewno po tym meczu pojawiło się kilka plusów (bramki i czyste konto w obronie), natomiast jeśli chodzi o styl musimy jeszcze kilka rzeczy poprawić. Mimo braku kilku zawodników z podstawowego składu udało się osiągnąć dobry rezultat oraz trochę poeksperymentować z ustawieniem. Do startu ligi zostało 2 tygodnie, najbliższe jednostki treningowe będą poświęcone głównie na ćwiczenia z piłką.