Wyjazdowa niemoc Winnicy trwa

Kuźnia II Jawor 2:1 KS Winnica (2:1)

Strzelec bramki: Paweł Laksander

KS Winnica ciągle bez zwycięstwa w wyjazdowych spotkaniach V grupy legnickiej B-klasy. Tym razem podopieczni Kazimierza Melskiego musieli uznać wyższość Kuźni II Jawor, która wygrała to spotkanie 2:1.

KS dobrze rozpoczął spotkanie jednak z każdą kolejną minutą tracił inicjatywę na rzecz gospodarzy, którzy to zaczęli tworzyć coraz groźniejsze akcje. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a strzelanie rozpoczęła Kuźnia, która po bardzo dobrym uderzeniu z rzutu wolnego objęła prowadzenie. Nasz bramkarz mógł lepiej się zachować w tej sytuacji jednak futbolówka lecąca z wiatrem i w dodatku pod słońce sprawiła problem. W 38 minucie spotkania, Kuźnia podwyższyła prowadzenie rozmontowując kilkoma podaniami nasz blok defensywny. KS ruszył do ataku i po akcji lewą stroną boiska w 43 minucie Paweł Laksander zdobył bramkę dając nam nadzieje na odrobienie strat. W drugich 45 minutach Winnica nie mająca nic do stracenia ruszyła do ataku jednak gospodarze doskonale się zamurowali i rozbijali akcje drużyny z gminy Krotoszyce, tworząc sobie tym samym okazje z kontrataku. W doliczonym czasie gry zdołaliśmy zdobyć bramkę wyrównującą jednak sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu drużyny przeciwnej.

Podsumowując zagraliśmy bardzo słabo zwłaszcza w pierwszej połowie, należy szybko wyciągnąć wnioski ponieważ za tydzień czeka nasz wyjazdowe spotkanie z liderem Górnikiem II Złotoryja. W następnym meczu nie będzie miejsca na błędy takie jak dziś, gdyż kara może być znacznie wyższa.