Remis faworytów chętnych do awansu

Orzeł Wojcieszyn 2:2 KS Winnica (1:1)

W niedzielne popołudnie KS Winnica na wyjeździe podejmowała zespół z Wojcieszyna, mecz zakończył rezultatem remisowym a bramki dla naszego zespołu zdobyli bracia Krzysiek i Tomek Maliccy.

Od samego początku wiedzieliśmy, że ten mecz będzie bardzo trudny jednak od pierwszych minut to podopieczni Kazimierza Melskiego byli stroną przeważającą natomiast Orzeł wyczekiwał na kontratak. Okazje na zdobycie bramki mieli bracia Maliccy, jednak dopiero zagranie z autu Sławka Szymaniuka wykorzystał młodszy Mali, który najlepiej odnalazł się w całym kotle pakując piłkę do siatki. Orzeł zareagował błyskawicznie i ruszył do ataku natomiast KS zdecydował się na przystopowanie. Długo nie cieszyliśmy się z prowadzenia gdyż po kilku minutach dogranie z bocznej strefy boiska wykorzystał Bartłomiej Hajdun, który pokonał interweniującego Łukasza Komorowskiego. Tuż przed końcem zawodnicy Wojcieszyna mogli wyjść na prowadzenie jednak tym razem przed utratą bramki uratowała nas poprzeczka.

W drugiej połowie ponownie przejęliśmy inicjatywę czego dowodem była szybko zdobyta bramka, dogranie Krzyśka Malickiego wykorzystał brat Tomek, który z okolicy 5 metra skierował piłkę do bramki. Zawodnicy Orła trochę siedli jak po nokaucie i wydawało się, że KS Winnica będzie pilnować rywala dopóki nie podniesie się desek. W dalszej części meczu okazje miały obie ekipie jednak w okolicach 85 minuty do wyrównania stanu meczu doprowadził Łukasz Mikołajczyk bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego.

Rezultat tego spotkania na pewno nie zadowala jednej jak i drugiej ekipy, mecz był bardzo ostry, szybki i zacięty. Trzeba szanować każdy punkt nawet ten jeden bo być może okaże się on kluczowy.  Zadowolone są jedynie rezerwy Górnika, które wskoczyły na fotel lidera przynajmniej do następnego tygodnia. Bilans w meczu z Orłem przemawia na naszą korzyść gdyż jesienią odnieśliśmy zwycięstwo 4:1.