Porażka z Orłem Mikołajowice

KS Winnica 0:3 Orzeł Mikołajowice (0:2)

W sobotnie popołudnie na boisku sportowym w Winnicy rozegrany został sparing między miejscowym KS-em a drużyną Orła Mikołajowice. Lepsi w tym pojedynku okazali się przyjezdni, którzy pokonali klub z gminy Krotoszyce 0:3.

Trener Kazimierz Melski postanowił w tym meczu zmienić formacje drużyny (3 obrońców oraz zagęszczenie środka pola). Pierwsze minuty były bardzo wyrównane, może z delikatną przewagą KS-u, który jako pierwszy stworzył sobie okazje na zdobycie bramki. Spore zagrożenie pod bramką rywala pojawiło się po strzale z rzutu wolnego jednak piłka uderzona przez naszego zawodnika zatrzymała się na poprzeczce. Niewykorzystane okazje lubią się mścić i tak też się stało, niedokładne podania, błędy w defensywie i brak asekuracji spowodowały utratę dwóch bramek w bardzo łatwy sposób. Zawodnicy KS-u próbowali złapać kontakt jednak brakowało nam skuteczności.

W drugiej połowie trener zaczął wprowadzać kolejnych zawodników, z minuty na minutę gra wyglądała lepiej, ponieważ więcej zaczęliśmy grać piłką. Niestety złe zachowanie przy rzucie rożnym sprawiło, że straciliśmy 3 bramkę w tym spotkaniu. KS się nie poddawał i grał dalej tworząc sobie okazje na zdobycie bramki, było ich kilka jednak w dalszym ciągu zawodziła skuteczność.

Trener Kazimierz Melski po tym spotkaniu ma spory materiał do analizy dotyczący zespołu, uzyskał wiele odpowiedzi i wie nad czym musi popracować aby zespół był w pełni przygotowany do rozgrywek w Klasie A. Widać było po zawodnikach KS-u, że nie są w pełni wypoczęci, gdyż bardzo ciężko pracują na treningach Trzy jednostki treningowe dają się we znaki i to zmęczenie pojawia się znacznie szybciej. Kolejny tydzień będzie jeszcze cięższy ponieważ w ciągu 6 dni odbędą się 2 sesje treningowe oraz rozegramy 2 sparingi (KS Legnickie Pole oraz LZS Nowy Kościół). Tak jak trener powiedział, wyniki w sparingach są sprawą drugorzędną, musimy teraz swoje przepracować aby 11 sierpnia być w pełni przygotowani do zmagań ligowych.