Podsumowanie sezonu 17/18

Dzisiejszego dnia zakończyły się zmagania piłkarskich niższych lig w okręgu OZPN Legnica. W tym artykule pod lupę wezmę naszą drużynę w V grupie B-Klasy oraz pozostałe grupy w których przedstawię mistrzów.

KS Winnica z Kazimierzem Melskim na czele w swoim debiutanckim sezonie 17/18 zakończyła zmagania na 2 miejscu w ligowej tabeli przegrywając mistrzostwo o jeden punkt. Jest to bardzo dobry wynik jednak każdy z nas czuje niedosyt, ponieważ doskonale wiemy, że zasłużyliśmy na podium. W momencie powstania klubu pojawiały się różne głosy, publiczne opinie chociażby na portalach internetowych itp. odnośnie naszej przyszłości. Jak widać w ciągu roku stworzyliśmy fajny projekt, gdzie zrealizowaliśmy mnóstwo założonych zadań oraz sprawiliśmy, że można zrobić coś fajnego przy wsparciu ludzi, mieszkańców wsi Winnica i gminy Krotoszyce. Oczywiście to nie koniec naszych akcji gdyż mamy jeszcze mnóstwo pomysłów, które chcemy zrealizować jednak jak wiadomo potrzeba czasu i środków.

Trochę boli to drugie miejsce zwłaszcza gdzie jako jedyni w lidze pokonaliśmy mistrza rezerwy Górnika (2:4 w Złotoryi oraz 2:0 w Winnicy). Co ciekawe w 2018 zespół KS Winnica jest niepokonany gdyż w 11 meczach, 10 raz odnosiliśmy zwycięstwo i raz zremisowaliśmy z Wojcieszynem (2:2). Taki wynik daje nam mistrza rundy wiosennej. Według rozpiski rozegraliśmy 22 spotkania jednak warto podkreślić, że zostały przypisane na naszą korzyść trzy walkowery ( 1 – Jerzmanice Zdrój nie dojechały jesienią na spotkanie do Winnicy; 2- Mecz z Sokołowcem w Winnicy został przerwany w 60 minucie ze względu zdekompletowania drużyny gości; 3 – mecz w Jerzmanicach przerwany w 20. minucie z powodu zdekompletowania drużyny gospodarzy).

Podopieczni Kazimierza Melskiego zdołali strzelić 85 bramek co daje nam 4 wynik w lidze, natomiast defensywa zajmuje zdecydowanie pierwsze miejsce gdyż straciła tylko 18 bramek w całych rozgrywkach.

Najlepszym strzelcem zespołu został Tomasz Malicki z dorobkiem 20 trafień, drugie miejsce zajął jego młodszy brat Krzysiek Malicki (16 trafień) a trzecie Kamil Malesza (9 trafień).

Najlepszym bramkarzem został Piotr Korytkowski, który w  6 meczach jako bramkarz, 4 razy zachował czyste konto.

Jeśli chodzi o spędzone minuty na boisku to w tym przypadku wygrywa linia defensywna gdyż najwięcej czasu na boisku spędzili następujący zawodnicy: Mateusz Wanielista (1765 minut), Sławek Szymaniuk (1710 minut) oraz Piotr Hałaś (1701 minut).

Bezpośredni awans z „Legnickiej Bundesligi” do Klasy A z pierwszego miejsca wywalczyły następujące zespoły: LZS Ostaszów (1 grupa), Transportowiec Kłopotów (2 grupa), Orlik Okmiany (3 grupa), Tęcza Kwietno (4 grupa) i Górnik II Złotoryja (5 grupa).

Mistrzów znamy ale pytanie co dalej? Zawsze jedno miejsce było premiowane awansem dla zespołu z Klasy B, który uzyskał najlepszy bilans średniej punktów (liczba punktów zdobytych dzielona przez ilość rozegranych meczy). Ciekawostką jest to, że KS Winnica (5 grupa) w 22 spotkaniach zdobyła 55 punktów co daje średnią 2,5 punktu na mecz. Dokładnie taką samą średnią ma drużyna Ikara Miłgostowice (4 grupa), która w 24 spotkaniach zdobyła 60 punktów.

1 – KS Winnica (średnia 2,50 punktu na mecz)

IKAR Miłogostowice (średnia 2,50 punktu na mecz)

2 – LUBIATOWIANKA Lubiatów (średnia 2,35 punktu na mecz)

3 - KŁOS Moskorzyn (średnia 2,31 punktu na mecz)

4 - PLATAN Siedlce (średnia 2,09 punktu na mecz)

Oczywiście bilans bramek nie będzie liczony ze względu na ilość rozegranych meczy. Co w takiej sytuacji zrobi OZPN w Legnicy? Rozwiązań oraz scenariuszy jest kilka ale najbardziej prawdopodobny jest mecz barażowy albo awans obu ekip do A-klasy. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na oficjalny komunikat.

Sezon 17/18 jest już prawie historią, bardzo dziękujemy kibiciom za to, że nas wspierali i zagrzewali do walki w każdym meczu dopingiem, mieszkańcom miejscowości Winnica a zwłaszcza Pani sołtys, która służy nam zawsze pomocą. Oczywiście podziękowania należą się Gminie Krotoszyce i Pani wójt Beacie Castaneda - Trujillo za docenienie naszych działań w ubiegłym roku i zwiększenie środków finansowych na nowych rok, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego klubu.