Zwycięstwo Winnicy w arktycznych warunkach

KS rozegrał w niedzielne mroźne popołudnie mecz kontrolny z drużyną LZS Nowy Kościół. Górą w tym starciu byli podopieczni Kazimierza Melskiego, którzy pokonali zespól z A-klasy 0:4.

Warunki do gry były bardzo złe, gdyż niska temperatura i kiepski stan murawy bardzo utrudniał grę jednej jak i drugiej ekipie. Zdecydowanie lepiej radził sobie KS, który z minuty na minutę zaczął się rozkręcać, pierwsze sytuacje tworzyliśmy sobie z ataku pozycyjnego jednak nie byliśmy w stanie zagrozić bramce rywala. Prowadzenie objęliśmy po kontrataku przeprowadzonym lewą stroną boiska, Mateusz Wiśniowski w sytuacji sam na sam z bramkarzem oddał strzał po dłuższym słupku dając tym samym prowadzenie naszej drużynie. Dalsze minuty to ciągła klepka i gra w ataku pozycyjnym jednak brakowało uderzenia na bramkę. Wynik na 0:2 podwyższył strzałem z rzutu wolnego Jakub Śnieżek, który z okolicy 35 metra przymierzył prosto w górne okno. Wydawało się, że bramkarz zainterweniuje, jednak w tym przypadku wartością dodaną była siła i oślepiające słońce.

Druga połowa rozpoczęła się również bardzo udanie gdyż stały fragment gry, wrzutka, Stanisław Dróżdż z główki i mamy 0:3 a co dalej? Pokaz nieskuteczności, masa niewykorzystanych sytuacji pod bramką rywala, rzut karny a wynik ciągle bez zmian. Za niewykorzystane sytuacje, zrehabilitował się jedynie Tomek Malicki, który ustalił wynik spotkania na 0:4. Rywal w drugiej połowie stwarzał sobie zagrożenie jedynie po grze z kontry, jednak w dniu dzisiejszym wszystko było bardzo dobrze przerywane przez blok defensywny jak i środek pomocy.