Zła passa przerwana

KS Winnica 2:0 Dąb Stowarzyszenie Siedliska (1:0)

Bramki dla KS-u zdobyli: T. Malicki (K. Malicki), Piotr Korytkowski (T. Malicki)

Runda jesienna właśnie dobiegła końca, w ostatniej kolejce podopieczni Kazimierza Melskiego na własnym boisku ograli drużynę z Siedlisk 2:0 przerywając tym samym fatalną serię 6 meczów bez wygranej. Spotkanie dla KS-u zaczęło się bardzo dobrze gdyż już w 7 minucie spotkania objęliśmy prowadzenie za sprawą Tomka Malickiego, który wykorzystał dogranie swojego brata Krzyśka. Interweniujący bramkarz miał piłkę na rękach jednak w ostatniej chwili podbiła się ona od nierówności i wpadła do bramki. Zawodnicy Dębu ruszyli odważniej do przodu tworząc sobie trzy dogodne sytuacje. Najlepszą okazją do wyrównania był podyktowany rzut karny za faul Marcela Flejszera na zawodniku z Siedlisk. Szczęście tym razem było po stronie Winnicy gdyż piłka obiła poprzeczkę i wróciła do gry. My natomiast dalej tworzyliśmy sobie okazje jednak nie byliśmy w stanie podwyższyć prowadzenia.

W drugiej połowie obie ekipy grały bardziej otwartą piłkę czego efektem były akcje ofensywne z jednej jak i drugiej strony. Dąb szukał swojej okazji po stałych fragmentach gry, jednak strzały po rzutach wolny lądowały daleko od bramki natomiast przy rzutach rożnych nawet przewaga wzrostowa nie była w stanie zagrozić naszemu bramkarzowi. Winnica natomiast groźnie atakowała po kontratakach z obu skrzydeł jednakże w ostatniej chwili na drodze stawali zawodnicy Dębu. KS dobił rywala dopiero w 90 minucie spotkania. Wracający do gry po operacji Piotr Korytkowski (bramkarz KS-u) ze stoickim spokojem pokonał bramkarza Siedlisk strzałem po ziemi zapewniając tym samym zwycięstwo i trzy punkty na zakończenie rundy jesiennej.

Cieszymy się bardzo, że udało nam się przełamać fatalną pasje właśnie z takim przeciwnikiem. Wynik na półmetku mógłby być zdecydowanie lepszy jednak dopadły nas wykluczenia oraz kontuzje ważnych zawodników. Mimo tych przeciwności mamy dobre 8 miejsce jednak nasze ambicje są wyższe. Teraz czas na odpoczynek, część zawodników będzie reprezentowała nasz klub w Legnickiej Lidze Halowej, natomiast przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną się pod koniec stycznia.