Pierwszy etap prac projektu "KS Winnica" na 2018 rok.

Pierwszy etap prac projektu "KS Winnica"  na 2018 rok.

Jak już wcześniej wspominaliśmy w artykule podsumowującym rok naszej działalności, cele jakie założyliśmy sobie w 2017 roku udało się zrealizować, jednak aby iść dalej do przodu nie możemy się zatrzymywać i należy działać dalej. W 2018 roku zaplanowaliśmy kilka dużych inwestycji na boisku sportowym w Winnicy, jednak jest to zależne od funduszy jak i wyników KS-u w tym sezonie.

Pierwszą z nich jest montaż piłkochwytu, stanowiący bardzo ważny element wyposażenia placu gry. Pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia podjęli mieszkańcy Winnicy usuwając drzewo za bramką oraz przeznaczając środki na ten cel w wysokości 5 tysięcy złotych. W ubiegły weekend zarząd klubu przygotował miejsce do montażu elementów przycinając drzewa znajdujące się w obrębie boiska gdyż za kilka dni ruszy w/w inwestycja (o ile pozwolą na to warunki pogodowe). Również dosiana została trawa w okolicach bramek oraz wyrównane zostały miejsca, które najbardziej ucierpiały przez krety.

Dodatkowo mając na uwadze obecne warunki atmosferyczne oraz stan murawy w Winnicy zwłaszcza w okresach wiosennych i jesiennych, podjęliśmy decyzję o utworzeniutymczasowego boiska treningowego w miejscowości Dunino aby odciążyć murawę i przygotować ją jak najlepiej do spotkania ligowego, które rozegranie zostanie już 25 marca.

Z końcem stycznia ruszyliśmy z pracami, które obejmowały pierwsze koszenie. Jak widać na załączonym zdjęciu obiekt bardziej przypominał łąkę niż miejsce na którym można trenować.

Ze względu na wysokość i gęstość trawy zabieg musieliśmy wykonać jeszcze dwukrotnie aby można było przejść do grabienia skoszonej trawy.

Niestety po uprzątnięciu placu okazało się, że niezbędne będzie kolejne koszenie wraz z grabieniem, jednak tym razem do pomocy zaangażowali się sami zawodnicy meldując się w liczbie 14 osób.

Plac treningowy jest w pełni przygotowany i od tego tygodnia wznawiamy treningi na świeżym powietrzu, sesje ćwiczeniowe zaplanowano w każdy wtorek i czwartek o godz. 17:00.

Na dzień dzisiejszy, prace w Winnicy są wstrzymane ze względu na zły stan murawy, w pierwszej fazie planujemy kilkakrotnie zwałować boisko oraz je skosić, jednak jest to niemożliwe ze względu na bardzo dużą wilgotność. Równanie murawy na dzień dzisiejszy bardziej mogłoby zaszkodzić więc nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwanie na poprawę pogody.

Nie chcemy się rozpisywać o naszych dalszych planach i inwestycjach, gdyż składanie obietnic, pisanie o nich w mediach i brak realizacji bardziej stawia klub i stowarzyszenie w negatywnym świetle oraz naraża nas wszystkich na falę niepotrzebnej krytyki. W pierwszej fazie chcemy pozyskać środki a następnie przeznaczyć je i pokazać, że kolejna inwestycja dzięki pomocy mieszkańców, władz lokalnych czy sponsorów została zrealizowana.