Klątwa przełamana

KS Winnica 4:2 Unia Miłoradzice (3:1)

W 25 kolejce legnickiej A-klasy, KS Winnica na stadionie w Krotoszycach podejmowała drużynę z Miłoradzic. Podopieczni Kazimierza bardzo spokojnie i zdecydowanie przejmowali inicjatywę w meczu, czego efektem była bramka Jakuba Śnieżka już w początkowej fazie meczu. Kilka minut później nasz kapitan wykorzystał błąd w defensywnie Unii co spowodowało, wyjście sam na sam z bramkarzem. Śniegu zachował zimną krew i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi uderzając po krótkim słupku. Chwila rozluźnienia i błąd w defensywie KS-u spowodował doskonałą sytuacje dla przyjezdnych, jednak na drodze do zdobycia bramki stanął Łukasz Komorowski, który zażegnał zagrożenie. W okolicach 35 minuty Unia łapie kontakt za sprawą rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką naszego środkowego obrońcy. Nasz bramkarz wyczuł intencję jednak strzał okazał się zbyt silny. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Kamil Malesza wykorzystuje dogranie z autu Sławka Szymaniuka i ponownie wychodzimy na dwubramkowe prowadzenie. W drugiej połowie goście odważniej ruszyli do przodu grając w pewnym momencie na 3 napastników. Obrona Winncy radziła sobie z atakami  rywala, jednak po strzale sprzed pola karnego, piłka zmieniła tor lotu po odbiciu od naszego obrońcy i w ostateczności zmyliła interweniującego Łukasz Komorowskiego. Pojawiła się szansa na wywiezienie przynajmniej remisu jednak nie tym razem, gdyż Krzysiek Malicki przeprowadził błyskawiczną kontrę zastawiając za swoimi plecami defensorów,a następnie wyłożył piłkę do lepiej ustawionego chwilę wcześniej wprowadzonego Adam Bojko, który ustalił wynik meczu na 4:2.